Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Слагат маркировка за ограничаване на скоростта на 15 улици и булеварди в София

Слагат маркировка за ограничаване на скоростта на 15 улици и булеварди в София

05.09.2023
Слагат маркировка за ограничаване на скоростта на 15 улици и булеварди в София
Източник: снимка: БГНес

На 15 улици и булеварди в София ще бъде поставена маркировка за ограничаване на скоростта. Целта е да бъдат предпазени пешеходците. Кметът Йорданка Фандъкова коментира, че допустимата максимална скорост на улица "Гурко", където бе блъснато 15-годишно момче, максималната допустима скорост е 30 км/час.

"Изпълняваме цялостна програма за безопасност на движението с повдигнати пешеходни пътеки, осветени пешеходни пътеки, допълнителни маркировки, които да изострят вниманието, физически ограничения и пешеходни острови, но нищо от това не би имало смисъл, ако не се засили контролът върху скоростта и употребата на алкохол и наркотици при шофиране. Затова заедно със Сдружението на общините предложихме в поредно Народно събрание да бъде променен Закона за движение по пътищата, така че общинските камери да се включат към системата на МВР", каза Фандъкова.