Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | С нови електромобили доставят топъл обяд в община Белослав

С нови електромобили доставят топъл обяд в община Белослав

06.02.2024
С нови електромобили доставят топъл обяд в община Белослав

Община Белослав се сдоби с два електромобила за изпълнението на проекта "Топъл обяд в община Белослав" по Програмата за храни и основно материално подпомагане 2021 – 2027 г.

Новите превозни средства са закупени и доставени по схемата за насърчаване на електромобили по Инвестиционната програма за климата на Националния Доверителен Екофонд. За БТА кметът на Белослав Деян Иванов каза, че автомобилите не са купени със 100 процента безвъзмездна помощ, а общината има самоучастие. Той допълни, че през следващите няколко месеца паркът на общината с електромобили ще се увеличи още.

Към момента община Белослав разполага и с две зарядни станции за електромобили с паркоместа към тях, като предстои обособяването на нов пункт със зарядна станция, който ще бъде ситуиран на северния бряг на града. Едната от станциите може да се използва за зареждане и от гражданите на общината, като заплащането става чрез мобилно приложение, каза Иванов.

В следващите месеци на три точки на територията на общината ще бъдат изградени още 6 зарядни станции, които да се използват от гражданите, допълни кметът.