Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Реновират парка до сградата на бивша кооперация в Джебел

Реновират парка до сградата на бивша кооперация в Джебел

24.03.2023
Реновират парка до сградата на бивша кооперация в Джебел

Започва реновиране на парка до сградата на бившата потребителна кооперация „НАРКООП“ в Джебел. Нови детски съоръжения и пейки, подмяна на всички настилки в и около парка, засаждане на нови декоративни видове дървета и храсти, разширяване на централната алея, подмяна на цялото осветление, изграждане на автоматична поливна система и ремонт на съществуващия фонтан.

Всички дейности са залегнали в поредния одобрен проект на Общината. Кметът Неджми Али подписа тристранен договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ. Средствата са осигурени от Програмата за развитие на селските райони 2014-2020 г., чрез Стратегията за Водено от общностите местно развитие на Местна инициативна група Ардино – Джебел.

Преди дни кметът на община Джебел Неджми Али преряза лентата на обновения парк до църквата в общинския център. Дейностите „По-зелен, по-красив, по-привлекателен Джебел“ продължават. „Целта ни е да постигнем една по-модерна и екологична градска среда. Убеден съм, че всеки жител и гост на града ще оцени нашите усилия. Това е поредна крачка към далеч по-мащабната ни идея за развитие на туризма. Облагородяването на публичните пространства за широко обществено ползване са сред приоритетите в програмата за развитие на Община Джебел. Предстои втори етап с още много изненади, който ще направи Джебел още по привлекателно място за туристи“, посочи кметът Неджми Али.