Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Ръководството на община Самоков и представители на местния бизнес обсъдиха развитието на общината

Ръководството на община Самоков и представители на местния бизнес обсъдиха развитието на общината

07.02.2024
Ръководството на община Самоков и представители на местния бизнес обсъдиха развитието на общината
Източник: БТА

Кметът на Самоков инж. Ангел Джоргов и заместникът му Люба Кленова обсъдиха в сградата на общинската администрация в Самоков възможностите за бъдещо развитие на територията на общината с представители на средния и големия бизнес. Срещата се организира съвместно от двете страни. 

„В тази първа среща искам да заявя готовност за ефективно сътрудничество, което ще е от ключово значение за Община Самоков, надявам се и за вас, каза при откриването на срещата кметът инж. Ангел Джоргов. Той посочи, че за него партньорството, комуникацията и обмяната на идеи с бизнеса са изключително важни, особено за осъществяване на общи проекти. „Идеята на днешната среща е да се направи обществен съвет, който да участва активно с идеи и подкрепа за развитието на община Самоков“, добави още кметът. 

Един от първите приоритети, който дискутираха, бе за транспортната достъпност на Самоков.  Общинското ръководство представи информация за развитието на проблема, свързан със състоянието на пътя София - Самоков – Костенец и какво се предвижда да бъде направено за решаването му. 

В този контекст бе обсъдено и становището на Община Самоков, което ще бъде изпратено до Агенция "Пътна инфраструктура" за ограничаване на движението на тежкотоварни камиони по пътя Самоков - София в пиковите часове. 

Общинското ръководство посочи, че от особена важност за облекчаване на трафика е пътят Самоков – Ихтиман да бъде отворен за тежкотоварни камиони, което ще облекчи значително трафика от и до София.

Кметът заяви, че тези срещи ще се правят на няколко месеца и ако са изпуснати някои други представители на бизнеса, те също ще бъдат поканени.