Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Радомир се включва в националната кампания „Община без отпадъци“

Радомир се включва в националната кампания „Община без отпадъци“

16.04.2024
Радомир се включва в националната кампания „Община без отпадъци“

Община Радомир се включва в националната кампания „Община без отпадъци“. На 20 и 21 април, по повод Деня на Земята, се организира почистване на всички населени места в общината.

Събитието е част от годишната кампания на Община Радомир. Тя ще се проведе в няколко етапа и включва почистване и облагородяване на всяко населено място, засаждане, образователна кампания по отношение на разделно събиране на отпадъци, рециклиране и повишаване на информираността сред населението по всички теми, които касаят опазването на околната среда.

Предвижда се кампанията да продължи до 27 септември. "Паралелно с това, се работи в посока на осигуряване на допълнително финансиране чрез проекти и програми по Плана за възстановяване и устойчивост, Фонд за справедлив преход и други", заяви пред БНР кметът на Радомир Кирил Стоев. Той добави, че за последния месец общината е подала 10 проекта за населените места по програма „За чиста околна среда“ на ПУДООС. Всеки един от проектите е на стойност около 15 хил. лв.