Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Проведе се форум за идеи за развитието на Болярово

Проведе се форум за идеи за развитието на Болярово

18.04.2024
Проведе се форум за идеи за развитието на Болярово

Стратегията за развитие на Болярово трябва да бъде разработена по време на реализацията на международен проект. Той цели създаване на местни общности, които да спазват културното наследство и традиции в пограничните общности на пет страни.

В Болярово се проведе форум, в който със  свои предложения се включиха  млади хора от общината. Партньори в проекта са  Испания, Хърватия, Португалия и Словения. „Това, по което си приличаме с нашите партньори, е че имаме сходни проблеми-транспрот, обезлюдяване на граничните региони и други. Но това, по което се различаваме, е че там има изградени общности, хората са активни, участват в срещи, дават предложения. При нас това не се случва точно така, искам това да се промени, коментира заместник-кметът на общината Нина Терзиева.

Младите хора, които са израснали в Болярово, споделиха, че учат в Бургас, но искат да се върнат в граничната община.

Подкрепям подобни проекти, обясни кметът Христо Христов. Той също се включи във форума:

"Това вече е вторият такъв международен проект, който реализираме. Доста е трудно, защото изискванията са сериозни.

Идеята е да участват млади хора в подобен род проекти, да се чуват предложения, инициативи, желания. Конкретният проект беше много интересен, защото на 14 февруари тази година показахме част от нашите традиции- както се празнува Трифон Зарезан с участието на всички партньори, които дойдоха."