Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Приятни кътове за отдих реализира община Димово в три села

Приятни кътове за отдих реализира община Димово в три села

27.12.2024
Приятни кътове за отдих реализира община Димово в три села
Община Димово реализира три проекта по ПУДООС (Предприятие за управление на дейностите по опазване на околната среда). Изградени са три къта за отдих в селата Мали Дреновец, Гара Орешец и Острокапци. 
 
По проект "Изграждане на привлекателен кът за отдих в централната част на село Мали Дреновец, Община Димово" са извършени дейности по поставяне на беседка, пейки, кашпи, ограда. Изграденият кът за отдих е озеленен с цъфтящи и нецъфтящи растения. 
 
В с. Гара Орешец са извършени дейности по реставриране на съществуваща чешма, поставяне на беседка, пейки, кашпи с цветя, пергола. Изградена е пътека към чешмата. Изграденият кът за отдих е озеленен с цъфтящи и нецъфтящи растения. Идеята е създаване на уютен кът за отдих за жителите и посетителите на селото.
 
В землището на село Острокапци е реставрирана съществуваща чешма, поставени са беседка, кашпи с цветя, пейки, изградено е барбекю. Реставрирани са стълбите към чешмата. Изграденият кът за отдих е озеленен с цъфтящи и нецъфтящи растения. 
 
И трите проекта по ПУДООС са изграждани с помощта на доброволци.
 
 
/МЯ/