Община Девня ще ремонтира сградата на Музея на мозайките, съобщи кметът Свилен Шитов. Ремонтът е обезпечен със средства от МРРБ. Стойността на проекта е над 5 млн. лева, с които идеята е музеят да се превърне в атракция.
Предстоят конструктивни промени за укрепване на сградата, защото преди близо 40 години, строителството на сградата е започнало върху стар зид. Нужно е нейното стабилизиране.
Предстои одобрението на проекта от управляващия орган, след което ще бъде обявена процедурата и ще се чака избор на изпълнител. Намерението на Общината е в рамките на две години ремонтът да бъде осъществен, като музеят ще бъде обновен и интериорно и ще отговаря на очакванията на туристите. Ще се търси възможност музеят да посреща посетители по време на ремонтните дейности.
Музеят е кандидатствал пред Министерството на културата за финансиране на археологически разкопки.


png.png)






