Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Пореден Фестивал на легалните графити в София

Пореден Фестивал на легалните графити в София

29.10.2024
Пореден Фестивал на легалните графити в София

На 9 и 10 ноември Столична община кани на последния за годината фестивал на легалните графити, който ще преобрази железопътния прелез на бул. „Ботевградско шосе“ в истинско изкуство на открито. Това събитие ще събере на едно място някои от най-талантливите графити и стрийт артартисти, които ще вдъхнат нов живот на градската среда в София, съобщава пресцентърът на Столична община.

На нови 1 400 кв. м. 26 уникални артисти ще рисуват на живо и ще се състезават в графити конкурс. Журито от четирима известни артисти също ще се включи, като ще изрисува четири специални мюръла (съвременни стенописи) на тема „Спортни легенди“. Портрети на известни български спортисти като Георги Аспарухов – Гунди, Никола Котков, Ивет Горанова, Карлос Насар и Боряна Калейн, ще оживеят върху стените.

Столична община ще подготви пространството като почисти стените и тротоарит, ще добави обезопасителна ограда и осветление.

Събитието се организира с подкрепата на Столична община, община "Подуяне" и цялото графити общество, което застава зад каузата за по-красиви и чисти обществени пространства в София.

/МБ/