Програма за подобряване на условията в здравните служби в селата в община Бургас е внесъл в Общинския съвет кметът на Бургас Димитър Николов. Предложението ще бъде разгледано на предстоящата февруарска сесия.
От администрацията заявяват готовност още тази година да започнат ремонти в най-големите населени места с население над 500 души, като поетапно ще продължи с малките до пълното обновяване на всички.
В програмата се предлага залагането на инвестиции за основен ремонт на съществуващи здравни помещения в населени места до 500 души, като Българово, Равнец, Маринка и Твърдица. А за селища под 500 души се предлага осигуряването на поне едно помещение за консултации или възможност за посещение на екипи от лекари с мобилен здравен кабинет.
За осигуряване на медицински лица по места Община Бургас ще си партнира с Медицинския факултет и Факултета по здравно образование и здравни грижи за предлагане на здравни услуги, там където към момента липсват, поне три дни от седмицата по предварително определен график.


png.png)






