За 13-а поредна година се проведе кампанията „Пловдив – град на доброто“, под патронажа на кмета Здравко Димитров. В продължение на месец пловдивчани имаха възможността да разкажат за хората, които безкористно помагат на нуждаещите се, които допринасят за уютния и привлекателен вид на градската среда. За поредна година журито бе затруднено да избере по един човек във всяка една от четирите категории – „Градско развитие“, „Социална дейност“, „Образователна дейност“ и „Добротворчество“.
„И тази година в кампанията постъпиха стотици номинации. Благодаря на всички, които продължават да ни разказват за добрите хора и техните дела“, коментира зам.-кметът по социална политика Георги Титюков, който откри церемонията по награждаване.
Той връчи първата награда в категория „Градско развитие“ на Яна Димитрова – член на сдружение „Браво Пловдив“. Тя е инициатор и основен организатор на повечето добри неща, които правят членовете на сдружението ни, сред които почистването на парк „Лаута“, обновяване на детски площадки и площадки за разхождане на кучета, запълване на опасни дупки в различни части на града, казват за нея колегите й.
Призьор в категория „Социална дейност“ стана Алекс Леви, който в последните няколко години работи усилено в посока преодоляване на различията между общностите чрез образование и социални дейности. Той представлява Пловдив в Брюксел и Страсбург на форуми, свързани с интеграцията на малцинствата и социализацията на украинските бежанци.
За „Образователна дейност“ отличието заслужи Здравка Андреева, музикален педагог, разработила програми, чрез които разкрива силата на музиката за психичното здраве. Работи с деца в онкологични и хирургични отделения, както и за уязвими групи.
Специална грамота за цялостен принос и всеотдайността към каузата за подкрепа на украинските бежанци получи Наталия Еллис.
За доброто настроение на публиката тази година се погрижиха Биг Бенд Пловдив.
Снимки: Община Пловдив





png.png)






