Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Петрич с нов Социален комплекс за деца и пълнолетни лица с увреждания

Петрич с нов Социален комплекс за деца и пълнолетни лица с увреждания

13.12.2023
Петрич с нов Социален комплекс за деца и пълнолетни лица с увреждания

Сериозен път извървя Общината за изграждането на новия социален комплекс. Той се намира в държавен имот, който през 2018 година, след поредица срещи и разговори, беше предоставен за ползване на Община Петрич с основно предназначение – построяването на новото социално звено. Година по-късно Министерският съвет отпусна 1 млн. лв. за обекта. Община Петрич се включи със собствени средства, а с дарение на специализирано оборудване помогна и Ротари клуб-Петрич.

Новият Социален комплекс за деца и пълнолетни лица с увреждания обединява на едно място два дневни центъра – за деца и за възрастни, както и модерен рехабилитационен център. Комплексът отговаря на най-високите стандарти за предоставяне на качествени социални услуги. Разполага със специализирани кабинети за работа с деца и възрастни с увреждания - зали за рехабилитация и за лечебна физкултура, сензорна стая, кабинети за психолог, логопед, лекарски кабинет и други. Има и необходимото дворно пространство за занимания на открито.

В момента в община Петрич функционират Център за обществена подкрепа, Център за настаняване от семеен тип за деца без увреждания, преходно жилище и 18 допълнителни социални жилища за хора от уязвими групи.

Официално лентата на новия социален комплекс прерязаха заместник-кметът по хуманитарни дейности Нина Попова, министърът на труда и социалната политика д-р Иванка Шалапатова и директорът на социалния комплекс Мария Пановска, зам.-министърът на труда и социалната политика Елка Налбантова, областният управител на Благоевград Мария Димова, председателят на Общински съвет – Петрич Светла Данаилова, социални работници, общински съветници, представители на фирмата изпълнител, жители и гости.

Министър Шалапатова акцентира върху активността и силното сътрудничество между гражданите, общинските институции и държавата. „Всичко, което прочетох за дейността на Община Петрич, сочи за много високо качество на социалните услуги в общината. В мое лице имате партньор. Не бива да допускаме нито едно дете, нито един млад човек да остане без подкрепа и нито един родител да се чувства сам. Продължавайте да бъдете модел на добро партньорство и на успешна община“, каза в приветствието си тя.