Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Първи форум, посветен на дейността на ученическите съвети организират в Бургас

Първи форум, посветен на дейността на ученическите съвети организират в Бургас

21.04.2023
Първи форум, посветен на дейността на ученическите съвети организират в Бургас
Източник: Община Бургас - интернет страница

Над 160 младежи ще представят своите идеи и препоръки на първия форум, посветен на дейността на ученическите съвети в Бургас, който ще се проведе на 21 април в Конгресния център в града.

Събитието е по инициатива на кмета на Община Бургас Димитър Николов и има за цел да даде възможност и място за осъществяване на диалог между младите хора и формиране на насоки за подобряване и развитие на образователната среда.

Първото издание на форума ще се проведе под наслов „Ученически съвети – успешни дейности и добри практики“ и ще помогне за по-добро взаимодействие и сътрудничество, както и за обмяната на идеи и опит на учениците.

В конференцията ще вземат участие членове на ученически съвети от 32 основни, средни училища, профилирани и професионални гимназии в Бургас.

Освен презентиране на реализираните дейности, част от учениците ще имат възможност по време на форума да участват в кръгли маси, на които ще изберат няколко инициативи, които да бъдат реализирани със съдействието на Община Бургас.