Със собствени бюджетни средства Община Враца изгради първата си фотоволтаична система за собствено потребление върху общински обект, съобщиха от местната управа. Централата е разположена върху ремонтирания покрив на административната сграда на Общинско предприятие "Спорт и туризъм". Зданието се намира в спортен комплекс "Христо Ботев".
Към момента съоръжението функционира и произвежда електроенергия, която обезпечава собствената дневна консумация на общинското предприятие, казва за БНР заместник-кметът на Враца по строителството Цветан Стойчков и допълва, че подобни системи ще бъдат изградени и на други общински обекти.


png.png)






