Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Открит бе обновеният Дворец на културата в Перник

Открит бе обновеният Дворец на културата в Перник

25.03.2024
Открит бе обновеният Дворец на културата в Перник
Източник: снимка: БНР

Приключиха дейностите по обновяването на емблематичната за Перник сграда на Двореца на културата. В реконструкцията й са вложени над 4.5 млн.лв., съобщава БНР.

Построеният през 1966 година Дворец на културата е един от символите на Перник. С ремонта се целеше неговото обновяване, така че да се запази автентичността на сградата, да се подобрят условията за работа в нея и да се осигури достъп до културен живот на жителите и гостите на града, посредством подходяща инфраструктура, каза кметът на община Перник и член на УС на НСОРБ Станислав Владимиров.

„Дългоочакван ремонт. Ремонт с такива мащаби не е правен от откриването на Двореца на културата- сграда, която е видяла толкова много назад във времето, сграда, в която се помещават едни от знаковите ни културни институции. Финансирането е комбинирано- средства на общината, европейско финансиране, нисколихвен кредит”, допълни Владимиров.

Изпълнителният директор на Фонда за устойчиво градско развитие Надя Данкинова подчерта, че Дворецът на културата е един от последните проекти, в които фондът се е включил и който напълно съвпада със съвременните политики на ЕС. Една от тях е „Нов европейски баухаус“, насърчаваща възстановяването на стари, емблематични сгради, както и изпълването им с много живот и разнообразни дейности.