Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Общинското ръководство защити правото на достъпен жп транспорт за жителите на Момчилград

Общинското ръководство защити правото на достъпен жп транспорт за жителите на Момчилград

14.11.2024
Общинското ръководство защити правото на достъпен жп транспорт за жителите на Момчилград

В началото на месеца общинското ръководство на Момчилград и кметовете на населените места в общината изразиха несъгласие с новото разписание на БДЖ, влизането в сила на което би лишило жителите на общината от услугите на железопътният транспорт особено студенти ученици и пенсионери, които пътуват с намаление по цялата железопътна мрежа. Намерението на превозвача беше през 2025 година крайната спирка на влаковете да бъде Кърджали.

Институциите в Момчилград изразиха надеждата си, във възелната гара Димитровград да има връзки за всички влакове, за да се намали престоят на пътниците.

Управителя на "БДЖ - Пътнически превози" инж. Венцислав Славков в писмо до кмета на община Момчилград Илкнур Кязим и до председателя на Общинския съвет Ерсин Юмер уведоми, че представляваната от него институция ще се съобрази с исканията на местната власт.

БДЖ удължи маршрута на влаковете в района и крайната гара, до която пътуват през следващата година ще бъде Подкова.

"Удовлетворени сме от постигнатия резултат. Успяхме да покажем, че когато сме единни можем да защитим интересите на местните хора", заяви кметът на Момчилград.

/МБ/