За пръв път от създаваното си през 2008 година общинската фирма „Стройкомерс“ ЕООД в Минерални бани е на печалба, заяви за БТА председателят на Общинския съвет Мехмед Лятиф.
Фирмата стопанисва обществената къпалня в курорта, която бе основно обновена по европейски проект за 363 574 евро по програмата Интеррег Гърция – България и към който Общината добави и собствено финансиране за почти 100 000 лева. Обновената и реставрирана баня бе открита през 2022 година и оттогава комфортът и удобствата са увеличили значително потока туристи, включително от чужбина. Предприятието е дало работа на 10 души.
Славата си на балнеоложки курорт, Минерални бани носи от епохата на римляните. Още тогава термалните извори привличали хората с целебния си ефект за ревматични, периферно-съдови, опорно-двигателни, гинекологични и други заболявания.
/МБ/


png.png)






