Кметът на община Перник Станислав Владимиров и директорът на ОДМВР старши комисар Павел Млеканов подписаха договор, който осигурява дейността на звено „Общинска полиция“. Договорът е утвърден и от министърa на вътрешните работи Иван Демерджиев. Органите на реда ще бъдат на подчинение както на кмета на общината, така и на директора на полицията.
„Това е крачка напред, свързана с реда и сигурността на живущите в общинския център, плод на перфектното взаимодействие с пернишкия градоначалник „ изтъкна в заключение старши комисар Млеканов.
Преди години в Перник е имало "Общинска полиция", която обаче е прекратила дейността си. Решение за създаването на ново звено, което да продължи и надгради работата на съществувалото, бе взето през миналата година на сесия на Общинския съвет. Новото формирование ще се финансира с общински средства.


png.png)






