На 11 май в Пордим ще бъде открита общинска художествена галерия. Тя се намира в бившата сграда на Дирекция "Социално подпомагане". Къщата е стара, с интересна архитектура и е ремонтирана основно, съобщи за БТА кметът на община Пордим Детелин Василев.
В обновяването на сградата са инвестирани около 200 000 лева. От тях 160 000 лв. са отпуснати през миналата година от Министерството на финансите като допълнителни капиталови разходи. Още 40 000 лв. са осигурени от общинския бюджет.
Първата изложба, която ще бъде експонирана в галерията, ще бъде на местен художник.
Художествената галерия ще бъде отворена за всички участници в Националния фолклорен конкурс "От извора на Севера", който ще се проведе на 24 и 25 юни, под патронажа на кмета на Пордим, и с финансовата подкрепа на Национален Фонд „Култура“.
Целите на мащабния фолклорен форум са развитие и популяризиране на музикалния и танцов фолклор от Северна България, издирване и подпомагане реализацията на млади фолклорни таланти.


png.png)






