Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Общината превърна сметище в центъра на Пловдив в нов обществен паркинг

Общината превърна сметище в центъра на Пловдив в нов обществен паркинг

03.07.2024
Общината превърна сметище в центъра на Пловдив в нов обществен паркинг

Доскорошно сметище в централната градска част се превърна в обществен паркинг със 139 места. Кметът на Пловдив Костадин Димитров, заместникът му инж. Тошо Пашов и кметът на район „Централен“ Георги Стаменов инспектираха изпълнението на обекта.

Теренът от 4 200 кв.м. е бил благоустроен след 25 жалби на граждани, постъпили от 2018 г. до 2023 г. в деловодството на район „Централен“. При почистването са изнесени 8000 тона битови и строителни отпадъци. Следва цялостно отводняване на терена и изграждане на пътно легло.

Паркингът разполага с 8 места за инвалиди. Той е с 3350 кв. м. настилка от паваж, изградени са нови тротоари, обособени са зелени площи, поставено е и осветление.

„Задължително условие за район „Централен“ бе съоръжението да има повече зеленина. Именно затова бе монтирана и специална напоителна система“, посочи районният кмет Георги Стаменов.

„Благоустрояването на зоната решава екологични проблеми и предлага допълнителни места за паркиране за жителите и гостите на града. Паркингът може да се ползва и като буферен, заради близостта си с идеалния център на Пловдив“, отбеляза инж. Тошо Пашов.

„Облагородяването на пространствата в кварталите е важен приоритет за ръководството на Община Пловдив“, подчерта кметът на Пловдив Костадин Димитров и уточни, че се обсъждат предложения за създаването на буферни паркинги и в други райони на града, за да се намали автомобилният трафик в центъра.