Община Тетевен, в партньорство с Дирекция „Бюро по труда“, организира среща на учениците, завършващи средните учебни заведения в общината, и местни работодатели.
"Вашият професионален път тепърва предстои, затова се опитваме да окажем нужната Ви подкрепа и да Ви предоставим достатъчна информация за възможностите, които трудовия пазар на територията на общината предоставя", каза кметът на Тетевен д-р Мадлена Бояджиева на младите хора.
Отчитаме трудностите, които в днешната икономическа и политическа ситуация всеки работодател преодолява за запазване или развитие на бизнеса си, включително съпътстващата тези процеси стагнация на пазара на труда. Но сме убедени, че винаги може да се даде възможност и шанс за реализация на младите хора, имащи желание да работят и да се развиват тук, каза още кметът.
Тя подчерта, че прилагането на максимално широк обхват мерки, подкрепящи кариерно ориентиране, насърчаване на заетостта и обхващане на младите хора във форми на професионална квалификация са едни от приоритетите на общинската политика, ориентирана към задържане на младите хора в общината.
Всички представители на местния бизнес имаха възможността да се обърнат към младите хора и да ги запознаят с възможностите за трудовата им реализация във всеки от представените браншове. Бяха обявени какви са свободните работни места и какви специалисти се търсят с предимство, като завършващите получиха ценни съвети, препоръки и лични примери от работодателите.


png.png)






