Над 50 бъдещите техник-лесовъди от специалност „Горско стопанство и дърводобив“ от 8, 9 и 10 клас от Националната професионална гимназия по горско стопанство и дървообработване „Сава Младенов“ преминаха пробно стажуване в Община Тетевен - дейност „Управление и стопанисване на общинските гори“. Това съобщиха от общинската администрация.
Инициативата е по проект BG05M2OP001-2.014-0001 „Подкрепа за дуалната система на обучение“, финансиран от Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ 2014-2020, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове.
Основната цел на проекта е да разшири обхвата на дуалната система на обучение, с оглед повишаване качеството на професионалното образование в България и засилване на връзката му с нуждите на пазара на труда. Проектът стартира през 2020 година и ще бъде финализиран през 2023 година.
Община Тетевен е една от общините в България, която участва в обучение на ученици в дуална система. До момента стаж в администрацията са преминали близо 140 ученици.





png.png)






