Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Търговище получи голямо дарение от медицинско оборудване за хора с увреждания

Община Търговище получи голямо дарение от медицинско оборудване за хора с увреждания

05.12.2022
Община Търговище получи голямо дарение от медицинско оборудване за хора с увреждания
Източник: Община Търговище - пресцентър

В Международния ден на хората с увреждания, 3 декември, Община Търговище получи голямо дарение от медицинско оборудване за хора с увреждания. То е направено от немската неправителствена организация "Basibüyük Internationale Hilfsorganisation GmbH" и бе прието от кмета д-р Дарин Димитров. 

Дарението включва десетки болнични легла, включително и хидравлични, инвалидни колички, столове за баня и тоалет и други помощни средства за хора с увреждания. 

Оборудването ще бъде разпределено между социалните услуги на територията на общината и болницата в Търговище.