В Международния ден на хората с увреждания, 3 декември, Община Търговище получи голямо дарение от медицинско оборудване за хора с увреждания. То е направено от немската неправителствена организация "Basibüyük Internationale Hilfsorganisation GmbH" и бе прието от кмета д-р Дарин Димитров.
Дарението включва десетки болнични легла, включително и хидравлични, инвалидни колички, столове за баня и тоалет и други помощни средства за хора с увреждания.
Оборудването ще бъде разпределено между социалните услуги на територията на общината и болницата в Търговище.


png.png)






