Полагайки подписите си, кметовете на двете общини – д-р Генчо Генчев и Хюго Кристофър, се споразумяха да си сътрудничат за повишаване на институционалния капацитет на местните власти за осигуряване на икономическо и социално развитие на местните общности, както и за изпълнението на съвместни проекти.
Двустранното партньорство, основано на доверие, равнопоставеност и взаимна изгода, ще развива сътрудничество в областите на – местна администрация, икономика, образование, култура, спорт, гражданска отбрана и сигурност, селско стопанство и местно развитие, и др. Страните ще подкрепят организирането на обмен знания и добри практики между експерти в конкретните области.
В португалската делегация участваха още зам.-ректорът на Политехническия институт в Томар проф. д-р Селио Гонкало Маркес и представител на Влашкия университет в Търговище (Румъния). От българска страна участваха председателят на Общинския съвет д-р Кристиян Кирилов и секретарят на Общината Любомира Петрова, ректорът на СА „Д. А. Ценов“ доц. д-р Марин Маринов и зам.-ректорът доц. д-р Здравко Любенов, както и представители на двете институции.
Кметът на Свищов подари на португалския си колега картина на свищовски художник, изобразяваща впечатляващата сграда на Стопанска академия, като почерта значимостта на висшето учебно заведение и приветства добрите взаимоотношения, които вече са изградили СА „Д. А. Ценов“ и Политехническият институт в Томар.
/МБ/


png.png)






