„Стара Загора е история. Тя е усещане, емоция и вкус. Стара Загора е град за обичане. Стара Загора е за теб!“, духа на това послание носи най-новият видеоклип, който промотира туристическия потенциал на хилядолетния град пред българи и чужденци. Премиера на видеото направи ресорният зам.-кмет на общината Милена Желева. „Получи се интересен и въздействащ клип. Ще бъде излъчван в цялата страна, но и извън нея. Насочили сме се към южната част на Румъния , както и към северната част на Гърция – избрали сме ги след проучвания на потенциални пазари за нас. Ще го предоставим и на хотелиери, и на ресторантьори, ще го споделяме с участниците и посетителите на различните форуми, в които се включва отдел „Туризъм“, обобщи Желева. Тя допълни, че ще бъдат изработени различни фрагментирани, тематични видеа, които да показват красотата на Стара Загора в социалните мрежи. 80-секундното видео е събрало в себе си богатата палитра от събития и културно-исторически обекти в общината.
Заместник-кметът на Стара Загора Милена Желева представи пред журналисти и акцентите в работата на отдел „Туризъм“ за следващата година. „В момента разработваме програмата за развитие на туризма, както и плана ни за действие за 2024 година. Подготвяме предложения, които да включим в общинския бюджет. Отворени сме към интересни идеи, които търсят подкрепа. Вече сме набелязали международните форуми, в които ще вземем участие в началото на годината“, допълни ресорният зам.-кмет. Още през февруари, екипът ще представи Стара Загора в Истанбул, след това в Белград и Берлин. Традиционно Община Стара Загора е част и от „Ваканция & СПА Експо“ в България. Желева подчерта, че се поддържа ползотворно партньорство с Тракийския университет и Стоапански факултет към него, както и с културните институти като Операта, Регионалния исторически музей и други.
Продължава инициативата с безплатните тематични туристически турове, катко вече са реализирани над 30 обиколки.
Милена Желева обобщи, че Стара Загора поддържа висок темп на интерес сред туристите. „Всички знаем, че пандемията рязко намали нощувките в нашия град. Към момента данните ни показват резултатите от съвместната работа на всички в този сектор – Община, хотелиери, ресторантьори и други, свързани с туристическия продукт. Годината, с която сравняваме, е 2019, защото тя бе силна. Тогава нощувките, които са реализирани в Стара Загора, са били 193 972, през 2022 г. са 211 989, а до края на ноември 2023 г. са 214 155. Движим се във възходящ тренд“, обяви тя.
„Най-добре развиващият се към момента обект е Зоопаркът. До края на месеца ще бъдат подадени документи за техническа помощ за реализиране на проект, с който да бъде разширена територията на зооградината с още 60 дка. Надявам се това да успее да се случи през 2025 година и да реализираме идеята за създаване на едно наистина добро място за обитание на кафяви мечки, изключително близо до естествената им среда“, каза още тя и допълни, че Зоопаркът работи активно с представители на EAZA – Европейската асоциация на зоопарковете и аквариумите по тази тема. „Целта ни е да станем техен член – това е голямата крачка, към която се стремим заедно с екипа на Зоопарка“, добави ресорният зам.-кмет.
Можете да гледате новия видеоклип на Стара Загора ТУК.


png.png)






