Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Стара Загора отличи победителите в конкурса за видеоклип „Аз събирам разделно отпадъци от опаковки“

Община Стара Загора отличи победителите в конкурса за видеоклип „Аз събирам разделно отпадъци от опаковки“

23.06.2023
Община Стара Загора отличи победителите в конкурса за видеоклип „Аз събирам разделно отпадъци от опаковки“

Конкурсът за видеоклип на тема „Аз събирам разделно отпадъци от опаковки“, организиран от Община Стара Загора и Организация по оползотворяване на отпадъци от опаковки „Булекопак” АД, има своя победител. С интересното си, атрактивно и образователно видеообръщение, Валентин Дяков, ученик от 5 А клас на СУ „Васил Левски“, спечели първо място и голямата награда – дрон. Неговото мото в края на клипа – „Не цикли, а рециклирай“ бе отпечатано върху тениски, които също бяха част от многото подаръци и изненади за всеки, включил се в еко предизвикателството.  Той е създал едноминутно клипче, в което представя ползите от разделното събиране на отпадъци, като е изчислил, че едно четиричленно семейство на година изхвърля близо 200 килограма пластмаса. А жителите на община Стара Загора за същия период биха събрали над 680 тона пластмасови изделия.

На официалното награждаване, поздрав към учениците и към първенеца отправи кметът на общината Живко Тодоров. „Благодаря на всички участници в конкурса, наистина е похвално, че още от ранна възраст осъзнавате отговорността си като граждани на Стара Загора и България. Опазването на околната среда е изключително важна тема - всеки рециклиран отпадък и разделно събран боклук означава по-малко замърсяване в нашата природа. Ние трябва да имаме млади, красиви, интелигентни хора като вас, които осъзнават възможностите си и предават доброто. Щастлив съм да  виждам залата пълна с младежи, които са посланици на значимите инициативи, България има нужда от вас“, поздрави учениците Живко Тодоров.

Снимка: Община Стара Загора