Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Стамболийски с постоянна приемна на открито

Община Стамболийски с постоянна приемна на открито

25.08.2023
Община Стамболийски с постоянна приемна на открито

Община Стамболийски създаде уникална открита приемна на кмета. „Когато става дума за градска среда, Стамболийски се откроява сред населените места в региона. Градът ни може да се похвали с няколко централни градски части. Това е резултатът от нашите усилия, искаме да създадем удобство и комфорт на гражданите и гостите на града“ – написа в социалните мрежи кметът Георги Мараджиев, който е член на УС на НСОРБ.

След ремонтните дейности на Търговската централна градска част и площада пред ,,Н. Й. Вапцаров“ са се превърнали в емблема на града. Обновени са площада пред общината, подменени са тротоарите и настилката. В зелените площи е изградена поливна система, монтирани са нови пейки и кошчета.  В обновеното пространство е разположена и първата у нас откритата приемна на кмета. Освен да обсъждат с ръководството на общината конкретни проблеми и идеи за тяхното преодоляване, гражданите на Стамболийски ще имат възможност да получават информация за административните услуги, предоставяни от местната администрация и реда за тяхното получаване и по други въпроси, свързани с взаимодействието с общината. Приемната под открито небе е възможност гражданите да седнат на една маса / в буквалния и преносен смисъл/ и да разговарят за своите очаквания и възможностите да променят средата на живот.

След дълги години на забрава общината обнови паметника на героите, загинали за Освобождението на България.  „Сега паметникът отново стои като символ на уважение и благодарност към тези, които дадоха живота си за свободата на България, и ни приканва да продължим да ги помним и уважаваме“, споделя кметът Георги Мараджиев.