Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Самоков отново отличи грижата на гражданите за поддържане на входове и околоблокови пространства

Община Самоков отново отличи грижата на гражданите за поддържане на входове и околоблокови пространства

25.09.2023
Община Самоков отново отличи грижата на гражданите за поддържане на входове и околоблокови пространства

За трета поредна година кметът на община Самоков Врадимир Георгиев връчи на домоуправители и живеещи във входовете на жилищни блокове ваучери на стойност 200 лева. Наградени са общо 24 входа за добре поддържани междублокови пространства.

През 2021 бяха връчени девет ваучера, през миналата година - 12, а тази двойно повече - 24, каза по време на срещата с гражданите кметът. „Това показва, че кампанията има смисъл и все повече входове се стремят да направят околоблоковото пространство по-красиво", посочи Владимир Георгиев.

Общината има ограничен брой хора за поддържане на зелените площи, които трудно достигат до околоблоковите пространства в кварталите. Затова грижата на хората, които отделят от времето си и полагат усилия за подобряване на средата, в която живеят, е много важна, смята кметът.

Инициативата има и екологичен ефект, защото, освен оформянето на зелени площи и цветни лехи, хората вече се ангажират и с поддържане на чистотата и залесяване.  „Ето защо решихме да намерим начин да похвалим и благодарим на хора, като вас, които отделят от времето си и полагат усилия за подобряване на средата, в която живеят“, посочи още кметът.