От 1 юли Община Русе поема изцяло грижата за градския транспорт. Единственият превозвач на територията на Русе ще бъде предприятието “Общински транспорт”.
От тази дата се въвеждат и по-ниски цени на абонаментните карти, също и удължено работно време на автобусите и тролейбусите.
Пенсионери и деца до 14 години ще пътуват безплатно по всички линии.
Новите тарифи ще предложат разнообразни възможности и за групи пътници, включително учащи, студенти, докторанти и лица с увреждания.
От 1 юли градският транспорт в Русе ще работи с удължено работно време, като в делнични дни превозните средства ще се движат в интервала от 05:00 до 24:00 часа, а в празнични - от 06:00 до 23:00 часа. Направена е и актуализация на разписанията с цел по-качествено обслужване на жителите на града.
Новите разписания ще бъдат публикувани днес на сайта на „Общински транспорт“, а на страницата на Община Русе в началото на месец юли.


png.png)






