Кметът на община Родопи Павел Михайлов и кметът на село Марково Десислава Терзиева дадоха началото на мащабния проект за изграждане на канализация в селото. Реализацията му започна с церемония по първа копка и водосвет в присъствието на много жители и гости. На събитието присъстваха заместник-кметът Емилия Иванова, общински съветници от село Марково, представители на фирмата-изпълнител на обекта.
„Изграждането на канализацията в Марково е проект, по който работим от началото на мандата. Проектирахме главни колектори I, II и III. Успяхме да осигурим финансиране от МРРБ. Средствата за реализиране на целия проект са в размер на 4, 110 хиляди лева. Общата дължина на новата канализация е близо 3 километра. Строителството ще се извърши на два етапа, като започваме от главен колектор II“, обясни кметът Павел Михайлов.
„За да стигнем дотук днес, пътят не беше лек. Но вярвам, че когато работим заедно в услуга на хората и поставяме обществения интерес на преден план, успехите не закъсняват“, каза Десислава Терзиева. Тя благодари на кмета Павел Михайлов за упоритостта и труда, които е положил за осъществяване на проекта. Двамата пожелаха безаварийна работа на строителния екип и увериха присъстващите, че ще следят за качеството на изпълнение и спазените срокове.
„Проблемът с липсата на канализация е от жизнено важно значение за жителите на населените места в общината, тъй като през годините са изграждани частично отделни участъци. Ще работим водопроводната и канализационна мрежа да придобият истински европейски вид“, увери кметът Павел Михайлов.


png.png)






