Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Разлог инвестира в 400 енергоспестяващи улични лампи

Община Разлог инвестира в 400 енергоспестяващи улични лампи

16.02.2023
Община Разлог инвестира в 400 енергоспестяващи улични лампи

След подмяната на около 1300 осветителни тела по централните улици в град Разлог и малките населени места от общината и доказания ефект за намаляване на електропотреблението, Община Разлог закупи още нови улични лампи. Технологията на новите осветителни гарантира намаляване на електропотреблението с 50% без това да се отразява на осветеността по улиците.

Новите улични лампи в Разлог изразходват няколко пъти по-малко енергия от старите, за чиято поддръжка местната администрация е отделяла около 2 500 лв. на месец.

До момента са подменени 1750  от общо 3 600 улични лампи във всички населени места, а от общината отчитат, че са спестени около 40 хиляди лева от годишния си бюджет.

Поредната партида осветителни тела за улиците на община Разлог включва 400 лампи, като 300 от тях купува общината със собствени средства, а останалите са дарение от инвеститори в селата Баня и Елешница.

Кметът на община Разлог инж. Венцислав Гърменов благодари на фирмите в малките населени места, които подкрепят общината в усилията й за намаляване на енергопотреблението и запазване на комфорта за жителите.