Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Разлог бе домакин на състезание за най-добрите млади ресторантьори

Община Разлог бе домакин на състезание за най-добрите млади ресторантьори

27.06.2024
Община Разлог бе домакин на състезание за най-добрите млади ресторантьори

Кметът на община Разлог инж. Красимир Герчев и зам.-кметът инж. Гергана Костова приветстваха участниците в Регионалното състезание по професии за „Най - добър млад готвач“ и „Най - добър млад сервитьор“.Тази година домакин на състезанието е разложката професионална гимназия „Никола Стойчев“.Кметът на общината-домакин поздрави младите ресторантьори от цяла България и им пожела успех в предстоящите изяви.

Пред професионално жури млади готвачи от 15 града приготвиха две кулинарни изделия - предястие и основно ястие, а сервитьорите имаха за задача - устно да представят менюто (на български или чужд език),  да декантират или представят вино в зависимост от менюто. Прилагайки научените техники и знания в училище, представителите на домакинския отбор - Владимир Колевичин и Георги Татарски  от дванадесети клас, достойно се класираха за националния етап, в категория “Готвач” и категория “Сервитьор”.

   

Победителите бяха наградени на официално закриване от декана на Стопанския факултет на Университета по хранителни технологии, гр. Пловдив - проф Алексиева, а по повод достойното си представяне всички участници получиха и специални поздрави от баба Дешка и щурите баби от село Горно Драглище.

Състезанието “Най-добър млад готвач“ и “Най-добър млад сервитьор” за поредна година се организира от Министерство на образованието, предоставяйки възможност на ученици да демонстрират придобитите практически знания и компетентности в областта на ресторантьорството, демонстрират постижения и готовност за упражняване на усвоената професия, прилагат творчество при решаване на практически задания в конкретна ситуация и изяви на професионални качества. 

В регионалния етап в Разлог участие взеха отбори на професионални училища по хотелиерство и готварство от Благоевград, Дупница, Кюстендил, Велинград, Асеновград, Пловдив, Сопот, Хисаря, Банкя, София, Костинброд, Самоков, Смолян и Правец се състезаваха в кулинарната фиеста.