Община Враца проведе планираните срещи на експерти по разделно събиране на отпадъци с различни държавни администрации, представители на училища, детски градини, местен бизнес по проекта „Екологични и рециклиращи администрации“, по оперативна програма „Околна среда“ 2014-2020“.
Целта на срещите е да се даде информация за изпълнението на проекта и да се популяризират зелените практики, водещи до по-чисти фракции и оттам намаляване на енергията за рециклиране.
От миналата седмица се прави подготовка на 10-те площадки, където предстои да се поставят по три подземни контейнера за разделно събиране на пластмаса, метал и хартия. като се чака само благоприятно метеорологично време, за да бъдат поставени контейнерите. Такива площадки ще има зад сградата на Общината, край търговски център „Суми“, Младежкия дом, Здравната каса, покрай училища, детски градини и на други места.
Тези контейнери ще бъдат предимно за отпадъци от администрациите.
Досега Общината е монтирала 20 подземни контейнера, предназначени за населението, с вместимост 1,5 куб. м., което е три пъти повече от тази на използваните до момента.


png.png)






