Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Провадия ще прави Музей на солта

Община Провадия ще прави Музей на солта

12.06.2024
Община Провадия ще прави Музей на солта

Кметът на Провадия Димо Димов съобщи, че Общината ще обяви до края на годината международен конкурс за изготвяне на проект за Музей на солта в Провадия. Той участва в откриването на изложбата „Повелителите на солта: Провадия - Солницата (5600 – 4350 г. пр. Хр.)“ в Националния археологически институт с музей при Българската академия на науките.

Община Провадия работи по изготвянето на подробен устройствен план на общински имот за Музей на солта, обясни той. Убеден съм, че интересът към „Повелителите на солта“ ще има широк отзвук не само в страната ни, но и в света, каза още Димов.

Изложбата се организира по повод 20-годишнината от началото на археологическите проучвания на най-стария праисторически солодобивен и градски център в Европа Провадия-Солницата и се посвещава на 155-годишнината на Българската академия на науките.