Община Пловдив може да прекрати договорите с някои превозвачи. Това заяви пловдивският кмет Костадин Димитров по повод на множеството сигнали от пловдивчани за неработещи климатици в рейсовете. Той е получил над 50 сигнала за автобуси с неработещи климатици.
Отдел „Организация и контрол на транспорта“ прави непрекъснати проверки и от 220 проверени автобуса - 70 са санкционирани само за един ден. Превозвачите трябва да спазват ангажиментите си по договор, които са за осигуряване на охладителни системи във всички автобуси.
Общината е дала на транспортните фирми кратки срокове, за да осигурят климатици в автобусите по линиите, които обслужват.


png.png)






