Община Пазарджик заведе два насрещни иска за близо 6 милиона лева срещу оператора, рециклиращ боклука. Исковете са за неизпълнение на договора по обществена поръчка и за неплатени с години сметки за вода и ток.
Договорът забранява общината да търси правата си пред българския съд на три съдебни инстанции, а я ограничава само до Арбитраж, при това не пред арбитражния съд на Българската търговско-промишлена палата, а пред Арбитражния съд при съюза на арбитрите в България, който гледа само граждански и търговски спорове на една инстанция, без възможност за обжалване, посочват от администрацията.
Припомняме, че операторът на сепариращата инсталация пръв заведе иск срещу Община Пазарджик, позовавайки се на клаузата на подписания в предишния мандат договор, според който Общината се задължава да заплаща на фирмите по 115 000 лева на ден, ако не заплати навреме която и да е фактура, независимо дали се касае за 5 лева или 5 млн. лева.
Делото ще се гледа на 11 септември.
Източник: БНР
/ИИ/


png.png)






