Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Пазарджик поема стопанисването и управлението на паркингите в централната градска част

Община Пазарджик поема стопанисването и управлението на паркингите в централната градска част

18.01.2024
Община Пазарджик поема стопанисването и управлението на паркингите в централната градска част

Общинската администрация е предприела действия за предсрочно прекратяване на договорите за концесии на четири от големите общински паркинга в централната част на града. Целта е стопанисването и управлението да се извършва пряко от общината, с което ще се повишат приходите в местния бюджет, обясни по БНР кметът Петър Кулински.

"Общината трябва да си върне тези активи обратно, тъй като може да генерира приход оттам. Няма как това бюджетно мероприятие да е на загуба от 200 000 лева. Ето защо аз, със съдействието на отдела по управление на общинската собственост, предприех действия за прекратяване с едномесечно предизвестие на 4 сключени дългосрочни договори“, каза кметът.

Той е на мнение, че с минимални средства за поставяне на бариера на входа и на изхода и един автомат за разплащане и валидиране на билетите, дори без човешка намеса, Общината, може да генерира доста добър приход, който да отиде по предназначение. Паркингите са предоставени на база на калкулации през 2016 година и наемите, които общината получава, са изключително малки за прихода, който тези паркинги може да генерират, обясни Петър Кулински.