Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Нова Загора инициира програма за здравна грижа в малките населени места

Община Нова Загора инициира програма за здравна грижа в малките населени места

01.12.2023
Община Нова Загора инициира програма за здравна грижа в малките населени места

От 3 декември Община Нова Загора започва изпълнението на нова програма „Здравна грижа на място“. Общинското ръководство и МБАЛ „Света Петка Българска” ЕООД договориха безплатни профилактични прегледи за жителите в малките населени места. Те ще осигурят на живеещите извън града семейства в пенсионна възраст, самотноживеещите и хората със затруднено придвижване достъп до професионална здравна грижа.

Ежемесечно във всяко населено място, по предварително определен график, ще се провеждат безплатни общи медицински прегледи, които включват електрокардиограма и изследвания на кръвна захар и кръвно налягане. Датите за населените места ще бъдат определяни със съдействието на кметовете по места и ще бъдат обявявани в началото на месеца. При наличието на повече желаещи, ще бъде уточнявана допълнителна дата.

Кметът на Община Нова Загора Галя Захариева изказва благодарност към трите лекарки, които ще се включат напълно безплатно в инициативата. Новата програма е изцяло местна инициатива. Бързият път от зараждането на идеята до ефективното й претворяване в действие, е показателен за това, че различни институции, обединени от една хуманна цел, могат да постигнат ползотворно сътрудничество, насочено към хората и тяхното добруване, коментират от местната администрация.