Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Кърджали дари два дихателни апарата на областната болница

Община Кърджали дари два дихателни апарата на областната болница

09.04.2024
Община Кърджали дари два дихателни апарата на областната болница

Два дихателни апарата с възможност за реанимация на стойност 57 500 лева получи като дарение от Община Кърджали МБАЛ „Д-р Ат. Дафовски“ в родопския град. Символично апаратите, които вече обслужват пациентите в Отделението по анестезиология и интензивно лечение (ОАИЛ), бяха предоставени от кмета Ерол Мюмюн и приети от директора на лечебното заведение проф. Тодор Черкезов.

„Не бих искал да обяснявам пред медици какво е значението на тази апаратура, защото те го знаят, но за гражданите бих искал да кажа, че това е знак на голямо уважение към здравето на хората в региона, тъй като здравето е най-голямата ценност“, каза пред присъстващите проф. Черкезов. 

Значимостта на новата апаратура изтъкна и завеждащият ОАИЛ д-р Диана Димитрова, която подчерта, че без съвременна апаратура е невъзможно да се върви в крак с медицината, лечението, с принципите на Хипократ и медицинската практика. 

Пред медици и журналисти кметът на Кърджали припомни, че средствата за двата апарата са отпуснати с решение на Общинския съвет, и то при пълно единодушие. 

„Несъмнено техниката е много важна и без техника няма как да бъдем успешни и вие да се развивате професионално, но по-важно от апаратурата сте самите вие – като специалисти и като екип на болницата, защото вашата професия в днешните трудни времена си е истинско благородство“, каза Ерол Мюмюн. Той бе категоричен, че настоящото дарение няма да бъде еднократно и само към това отделение. 

„В мое лице болницата МБАЛ „Д-р Ат. Дафовски“ винаги ще среща подкрепа и съюзник, не само в празници, но и в трудни моменти“, каза още кметът.

На символичното връчване на апаратурата присъстваха още председателят на Общинския съвет Мухаррем Мухаррем, началници на отделения и медици.