Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Видин отбеляза 100 години организиран футбол

Община Видин отбеляза 100 години организиран футбол

11.09.2023
Община Видин отбеляза 100 години организиран футбол

Община Видин и ОФК „Бдин-1923“ организираха тържествено честване на 100-годишнината от създаването на първия футболен клуб в града. На градския стадион се събраха настоящи футболисти, ветерани, млади надежди, футболни деятели и граждани. На тържеството присъстваха кметът на Видин д-р Цветан Ценков, кметът на Монтана Златко Живков, заместник-кметът на Враца Александър Владимиров, заместник-кметът на Видин Борислава Борисова, председателят на Общински съвет-Видин Генади Велков, областният управител Иво Атанасов и заместникът му Ани Арутюнян, представители на Областния съвет на Българския футболен съюз и ръководството на ОФК „Бдин-1923“.

Празничната програма започна с детски футболен турнир. Участващите клубове получиха купи и статуетки от заместник-кмета Борислава Борисова. Проведе се и демонстративна среща между ветераните на „Бдин“ и „Монтана“.

С приветствие към всички присъстващи се обърна кметът на Видин д-р Цветан Ценков. „Какъв по-голям комплимент и дар от това нашият футболен клуб тази година да влезе в „Б“ група. Ангажиментите на ръководството на клуба и на Общината са огромни и целите, които сме си поставили, се надявам да ги сбъднем“, каза той. 

„Това е едно изключително място. Една от старите столици на България. Видин е с огромни традиции в най-великата игра, която всички толкова много обичаме“, каза в приветствието си кметът на Монтана Златко Живков.

Наградени бяха изявени спортисти, оставили следа във видинския футбол, както и футболни съдии.

По повод юбилея Община Видин и Държавен архив-Видин бяха подготвили изложба, посветена на историята на футбола във Видин. Експозицията показа уникални снимки от най-интересните моменти на видинския клуб, кадри от емблематични мачове и ликовете на някои от най-големите футболисти на „Бдин“.

За доброто настроение се погрижиха Градският духов оркестър и Ансамбъла за народни песни и танци „Дунав“.

Честването продължи с приятелска среща между отборите на „Бдин“ и „Ботев“-Враца. В небето полетяха бели и сини балони в цветовете на футболния отбор, пуснати от малките футболисти от спортните клубове.