Работна среща за мерките, които да намалят риска от престъпления, се проведе между ръководството на областната дирекция на полицията в Шумен, кмета на община Венец Нехрибан Ахмедова, заместниците ѝ и секретаря на общината.
Целта на срещата беше запознаване с проблемите на местно ниво и обсъждане на мерките за разрешването им. Представени бяха данни за динамиката на престъпността.
Отчетени бяха положителни резултати от изграденото видеонаблюдение в община Венец, като от общинската администрация посочиха, че до края на тази година ще бъдат монтирани още камери.
На територията на Венец и в малките населени места осветлението работи по цяла нощ, отбеляза кметът Нехрибан Мехмедова. Тя посочи, че общинската администрация е заложила на превантивната работа с децата в детските градини, с учениците и младите хора. Работи се активно и с уязвимите групи, за да разберат подрастващите, че законите са за всички и трябва да се спазват.


png.png)






