В Джебел ще бъде сложен край на нерегламентираното изхвърляне на строителни отпадъци и образуването на сметища в местности извън населените места, съобщават от администрацията на кмета. Общината е закупила контейнеровоз. Специализираната машина е за строителни отпадъци и ще улесни работата по извозване им след строителни дейности.
„Гражданите и фирмите вече ще имат възможност да заявяват при необходимост ползването на контейнер, който да се разположи на посочения адрес и впоследствие да се транспортира до регионалното депо. Целта ни е да преустановим изхвърлянето на строителни отпадъци и други непотребни вещи до съдовете за смет или в местности извън населените места“, посочи кметът на Джебел Неджми Али.
Предстои да се определи таксата за услугата и контейнеровозът да започне работа.
С тази придобивка община Джебел вече ще изпълнява изискванията по управлението на дейностите по строителни отпадъци със собствен ресурс, казват още от общинската администрация.



png.png)






