Програмата е насочена към малчуганите в детските градини, като целта е те да слушат повече български текстове, което да обогати техния речников запас от пасивни и активни думи още в най-ранна възраст, обясни кметът.
Произведенията, които ще се четат, ще бъдат осигурени от детските градини и ще бъдат съобразени с учебната програма за съответната възрастова група. Те ще бъдат четени на открито, в двора на детското заведение, в часовете 09.30-10.00 и от 16.30-17.00 часа.
Доброволциге ще четат приказки под ръководството на учители от съответната детска градина. Всички ученици, които заявят желание да се включат в програмата, ще може да заявят предпочитание за час и конкретна детска градина. Те ще получават точки за всеки час, в който са участвали в програмата, и срещу тях ще ще получат от Общината ваучери за книги или учебници.
Когато в дадена детска градина няма доброволци ученици, приказките ще се четат от учителите или стажант-учителите.
Програмата ще допринесе за изграждане на умения на децата в предучилищна възраст за активно слушане и съпреживяване, както и развиване на въображението и емоционалната интелигентност.










png.png)






