Кметът на Община Бургас Димитър Николов внесе извънредна докладна за спешно изготвяне на проект, с който да се конкретизират и остойностят мерките за укрепване на свлачището между Солниците и кв. „Сарафово“, заплашващо да събори в морето част от най-живописната и използвана бургаска велоалея.
Тази сутрин общинските съветници подкрепиха неговото предложение. То възникна след вчерашния разговор между министъра на регионалното развитие и благоустройството арх. Иван Шишков и кмета Николов.
Община Бургас вече има свои прединвестиционни проучвания, върху които ще стъпи проектът. Но неотдавнашното земетресение в Турция се е отразило и на този свлачищен район. Така че е нужно прецизиране на параметрите.
Спешно изготвеният проект ще бъде внесен по най-бързия начин в МРРБ. От своя страна държавното ведомство ще финансира укрепването на свлачищния район. Такъв ангажимент пое министър Шишков, след като се убеди на място в мащабите на проблема.


png.png)






