Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Бургас награди 1500 ученици, отличени с призови места в олимпиади, състезания и конкурси

Община Бургас награди 1500 ученици, отличени с призови места в олимпиади, състезания и конкурси

06.12.2022
Община Бургас награди 1500 ученици, отличени с призови места в олимпиади, състезания и конкурси

Кметът на Община Бургас Димитър Николов връчи отличията "Студент на годината" и "Ученик на годината" на тържествена церемония.

Освен тях, още 450 успешни ученици, отличили се през годината с призови места в национални и международни олимпиади, състезания и конкурси, бяха наградени навръх празника на Бургас – Никулден. Вълнуващата тържествена церемония се проведе в зала "Атриум" на Бургаски свободен университет.

На церемонията присъстваха още областният управител проф. Мария Нейкова, председателят на Общински съвет Бургас проф. Севдалина Турманова, началникът на РУО-Бургас Петя Петрова, ректорът на Бургаски свободен университет проф. Милен Балтов, зам.-ректорът на Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ проф. Сотир Сотиров, преподаватели, ученици и родители.

Тази година рекорден брой деца – 1500, се отличиха с призови места в национални и международни олимпиади, състезания и конкурси.

„Няма по-приятно за мен събитие в годината от награждаването на най-успешните и отличили се със своите знания и постижения бургаски деца. Тази година те са рекорден брой, което ме прави още по-щастлив и показва, че в Бургас сме поставили образованието на правилен път. Вашите знания, умения и талант стоят зад успехите ви и са тези, които ще ви помогнат в бъдеще да станете изявени лекари, учени, математици, инженери, изследователи и архитекти. Благодаря на вашите учители и родители!“, сподели от сцената кметът Димитър Николов, преди да връчи наградите на учениците.

Община Бургас организира няколко церемонии по награждаване, за да могат всички отличници да получат своите грамоти и награди. 

На Никулден, на площад „Атанас Сиреков“, от 13.30 часа ще бъдат наградени отличници от СУ „Добри Чинтулов“, ОУ „Найден Геров“ и Спортно училище „Юрий Гагарин“.