Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Априлци получи като дарение пожарен автомобил от австрийски град

Община Априлци получи като дарение пожарен автомобил от австрийски град

08.04.2024
Община Априлци получи като дарение пожарен автомобил от австрийски град

Община Априлци получи дарение от общността на австрийския град Санкт Якоб им Розентал пожарен автомобил. Пожарната е пристигнала благополучно в планинския град след 16-часово пътуване, осъществено лично от кмета Гунтрам Пердахер и трима пожарникари, които са провели и обучение за българските си колеги.

Заедно с пожарния автомобил, пожарникарите от Априлци получиха и нова специална екипировка, която е вече тествана и напълно функционална.

„Този изключителен жест на солидарност и приятелство е възможен благодарение на инициативата и неуморната работа на благодетелката на Априлци Красимира Димова, на която априлчани сърдечно благодарят за подкрепата и безценния принос към развитието и безопасността на Априлци“, посочи кметът на Априлци Тихомир Кукенски.

Пожарният автомобил ще подобри значително възможностите за реагиране при извънредни ситуации и ще допринесе за по-високата безопасност на гражданите на Априлци. Очаква се новата техника да повиши ефективността на пожарната служба в общината и да спомогне за предотвратяването на евентуални бедствия.