Община Априлци получи дарение от общността на австрийския град Санкт Якоб им Розентал пожарен автомобил. Пожарната е пристигнала благополучно в планинския град след 16-часово пътуване, осъществено лично от кмета Гунтрам Пердахер и трима пожарникари, които са провели и обучение за българските си колеги.
Заедно с пожарния автомобил, пожарникарите от Априлци получиха и нова специална екипировка, която е вече тествана и напълно функционална.
„Този изключителен жест на солидарност и приятелство е възможен благодарение на инициативата и неуморната работа на благодетелката на Априлци Красимира Димова, на която априлчани сърдечно благодарят за подкрепата и безценния принос към развитието и безопасността на Априлци“, посочи кметът на Априлци Тихомир Кукенски.
Пожарният автомобил ще подобри значително възможностите за реагиране при извънредни ситуации и ще допринесе за по-високата безопасност на гражданите на Априлци. Очаква се новата техника да повиши ефективността на пожарната служба в общината и да спомогне за предотвратяването на евентуални бедствия.





png.png)






