В понеделник бе открит обновеният Летен театър. Първи на сцената се представиха с концерт Националният фолклорен ансамбъл „Българе“. Общинската администрация очаква мястото да се превърне в предпочитана сцена за култура и да събира големите артисти на България.
Реновирането на театъра съвпадна с един много тежък за строителния бранш и за общините момент и това бе причината за отлагане на дейностите с няколко месеца.
Близо 2 млн. и 700 хил. лв. са вложени, за да се върне духът на това емблематично място. От тях 1 млн. 436 хил. лв. е безвъзмездната финансова помощ по ОП „Региони в растеж“, останалите средства са от съфинансиране и заем.
Проектът е амбициозен, защото, заедно с ремонта, осъвременява сградата и разширява нейното предназначение. Сцената и козирката са основно реновирани. Възстановени са осветителните кули и всички входове, изградени са помещения за книжарница, кафе-сладкарница, кът за детски занимания и игри, допълнителни зали за танци и спорт, съблекални и сервизни помещения. Наново са изградени и трибуните, разположени в пет сектора с 900 места за зрители.
Със средства на общината, които не са предвидени по проекта, е реновирано и парковото пространство около сградата.




png.png)






