Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Нова сграда на Спешна помощ в Созопол

Нова сграда на Спешна помощ в Созопол

24.04.2023
Нова сграда на Спешна помощ в Созопол

От днес филиалът по Спешна медицинска помощ в Созопол ще извършва своята дейност в новата сграда, съобщиха от общинската администрация в официалната си Фейсбук страница. Новата сграда е построена по проект за развитие на системата по спешна медицинска помощ и е финансиран по Оперативна програма "Региони в растеж", компонент 1- Обновяване и модернизация на сградния фонд на спешна помощ на територията на цялата страна.

Проектът за реализация на отделна сграда за нуждите на спешната помощ в Созопол започна през 2016 година, когато общината прехвърли за безвъзмездно ползване терена за сградата на Министерството на здравеопазването. Същата година бе издадена и визата за проектиране, а през 2018 година последва и издаването на самото разрешително за строеж.

До този момент спешна медицинска помощ в града се оказваше в сградата на общинската администрация. 

В началото на март общинските съветници в Созопол дадоха зелена светлина на предложението на кмета Тихомир Янакиев за изграждане на общински медицински център. Към него ще има паркинг за линейките и за гражданите. В центъра ще има  общопрактикуващи лекари и отделни кабинети - кардиологичен, неврологичен, хирургичен, ортопедичен, УНГБ, гинекологичен, кабинети по дентална медицина и по образна диагностика, включващ компютърен томограф, ренген и ехограф. Предвидени са още клинична лаборатория, противошокова зала, кабинет за физиотерапия и рехабилитация, зала за провеждане на хемодиализа и 10 стаи, с общо 20 легла за наблюдение и лечение до 24 часа.