Открита за посетители от страната и чужбина е новата постоянна експозиция „Археология“ в Исторически музей – Нова Загора. Изложбата представя хилядолетното развитие на региона от праисторията и населяването от първите земеделско-скотовъдни общества, през Бронзовата и Желязната епоха и бурните времена на Античността и Средновековието. Общо над 1000 са експонираните движими културни ценности, голяма част от които са изложени за пръв път.
На откриването присъстваха кметът на Община Нова Загора Галя Захариева и директорът на дирекция КНМИИ към Министерство на културата Екатерина Джумалиева, която поднесе и поздравителен адрес от министъра на културата Кръстю Кръстев.


png.png)






