Дирекцията по проблемите на демографската политика в община Бургас ще бъде пряко подчинена директно на кмета, решиха общинските съветници, които приеха структурата на общинската администрация.
За първи път в структурата на Община Бургас и местната власт се създава нова дирекция, поясни Димитър Николов, който представи идеята:
"Считам, че България не се намира в демографска криза, а в демографска катастрофа. Бургас е по-добре в сравнение със съседните области и региони е малко по-добре, но рязко и смело трябва да се действа по отношение на спасяването на българската нация. Всеки лев, който ще бъде инвестиран на територията на Община Бургас, всяка наредба, всеки правилник, всяко разпореждане с общинска собственост, ще минава на контрол през тази дирекция. И всяко наше действие ще се съобразява как то ще се съотнесе към подобряване на демографията. Всеки млад човек, семейство и дете, което може да бъде привлечено от друг регион с добри условия-трябва да бъде направено. Не можем да влияем на фертилността на бургазлийки, но можем да инвестираме средства, да променим наредби. Много повече средства ще виждате в мои докладни в тази посока. Не само финансиране за раждаемостта, стимулиране на учениците, привличане на студенти от други региони, подобряване профилактиката на възрастните хора, мониторинг за откриване на тежките заболявания по-рано."
Прочел съм всички документи на държавата в тази посока, но те са в пожелателен характер, уточни Николов и призова съветниците да подкрепят докладната.


png.png)






